Kategori:Skib fra Svendborg
Version fra 29. jul. 2021, 17:13 af Ribewiki>Hp Ribewiki>Hp
Underkategorier
Denne kategori har følgende 8 underkategorier, af i alt 8:
Sider i kategorien "Skib fra Svendborg"
De 124 følgende sider er i denne kategori, ud af i alt 325:
(forrige side) (næste side)K
L
- Laila 1966 Bahamas
- Laura 1882 Mariager Fjord
- Laura 1883 Dungeness
- Laurine 1882 Texel
- Laurine Krestine 1891 Skjoldnæs
- Laurits 9. marts 1917 Nordatlanten nordvest for Hebriderne
- Lea 1900 Vestlige Middelhav
- Leda 1890 Østersøen
- Lehnskov 22. feb. 1944 Femern Bælt
- Libra 20. okt. 1916 Nordsøen
- Libra 1872 Falkenberg
- Libra 1879 Falsterbo
- Lilly 1909 Keltiske Hav
- Lindhardt 8. nov. 1917 Nordsøen ud for Hordaland
- Lise 2. juni 1944 Hals Barre
- London 22. okt. 1916 Vestlige Nordsø
- London 1882 Hatter Rev
- Lovise 1898 Avernakø
- Lovise Augusta 1881 Frederiksort
- Lykkens Haab 1886 Nordlige Nordsø
- Lykkens Prøve 1850 Zingst
- Lykkens Prøve 1856 Arkona
- Lykkens Prøve 1868 Nordsøen
- Lynæs 1924 Østlige Nordatlant
M
- Magnhild 1947 Østersøen vest for Gedser
- Malene Slotø 1985 Hesselø Bugt
- Manuvai 1988 Cookøerne
- Marens Minde 1877 Burntisland
- Margot Hansen 1961 Porto
- Maria 1819 Lista
- Marie 15. aug. 1915 Vestlige Nordsø
- Martin Nisson 1929 Shetlandsøerne
- Martin S. 1966 Sukkertoppen i Sydvestgrønland
- Mathilde 1866 Læsø Trindel
- Mathilde 1920 Sydlige Nordsø
- Mercur 1925 Lysekil
- Mine 21. nov. 1918 Streymoy
N
- N.J. Nielsen 1930 Nordsøen
- Najaden 1949 Bottenbugten
- Nanok S. 1970 Helsingør Skibsværft
- Neptunus 26. juli 1915 Nordsøen
- Nerma 5. okt. 1945 Smålandsfarvandet
- Nicodemus 1885 Vangså
- Niel Mærsk/Johnstown 5. juni 1942 Mozambique-kanalen
- Niels Jensen 1900 Nordsøen
- Niels Juel 1914 Engelske Kanal
- Nordborg 1932 Yarmouth
P
R
S
- Saga 1911 Gotland
- Samson 1970 Nissum Bredning
- Santa Maria 10. juni 1917 Berlengas
- Schiller 1912 Østersøen
- Seahorse 1893 Nordsøen
- Signe 1892 Essaouira i Marokko
- Sigrid S 1968 Qassimiut i Sydgrønland
- Siri 27. jan. 1949 Bælthavet ved Gedser
- Siri Maria 1981 Vestlige Nordsø
- Sjofna 23. nov. 1944 Devon
- Skansund 2000 Øresund
- Skjold 12. sep. 1918 Nordsøen
- Skjoldborg 2. sep. 1940 nordvestlige Estland
- Sophie 23. juni 1917 Shetlandsøerne
- Sophie 1893 Nordsøen
- Spes & Fides 1885 Fjaltring
- Standard 20. jan. 1917 Engelske Kanal
- Stevns Power 2003 Guineabugten
- Stevnsland 1957 Neustadt
- Sussanna 4. april 1941 Korfu
- Svafva 1902 Húsavík
- Svalen 13. maj 1943 Sydlige Lillebælt
- Svendborgsund 1979 Sliminde
- Søblomsten 1862 Ålborg Bugt
- Søblomsten 1954 Bøgestrømmen
T
- Themis 1867 Læsø Nordre Rønner
- Thetis 1904 Sydlige Bohuskyst
- Thor 24. dec. 1915 Kristiansand
- Thor Emilie 2000 Vestlige Middelhav
- Thyra 1895 Vesterland
- Tinganes 1963 Nanortalik
- Tojaro 1981 Sydlige Nordsø
- Transport 1958 Sydfynske Øhav
- Triton 1864 Dunbar
- Turø 4. nov. 1943 Tangen
- Tvende Brødre 1883 Nordsøen
- Tvende Brødre 1893 Dagø