Kategori:Liv
Spring til navigation
Spring til søgning
Bjærgning: Redningsstation • Raketst. • Redningsaktion • Redningsbåd • Redningskrans • Kastelod • Raketapp. • Redningsstol • Tov • Medalje • Auktion • Ophugning
(forrige side) (næste side)
- ⚐ flertal af overlevende, sorteret efter antal i stigende orden
- ❤ alle overlevede, men ukendt antal, sorteret alfabetisk
- 0-9 alle overlevede, sorteret efter antal i stigende orden
Sider i kategorien "Liv"
De 200 følgende sider er i denne kategori, ud af i alt 6.611:
(forrige side) (næste side)❤
- August Leonhardt 11. april 1940 Kattegat syd for Anholt
- Auguste 1877 Østen under Læsø
- Augustus & Henriette 1780 Anholt Rev
- Axe 1863 Anholt
- Beatrice 1861 Liseleje
- Bellamo 1920 Kattegat syd for Læsø
- Berny 1961 Læsø Nord
- Berthe Sophie 1820 Læsø Øst
- Bogø 1945 Kattegat nordvest for Anholt
- Bougina 1851 Østen under Læsø
- Bruce 1840 Morups Tånge
- Canning 1851 Læsø (Nordre Rønner)
- Carl 1875 Kattegat ved Anholt
- Caroline & Trine 1863 Ålum
- Catharina Margaretha 1866 Nordlige Kattegat
- Cathinka 1868 Læsø Nordvestrev
- Cathrine 1861 Nordmandshage
- Challenger 1868 Anholt
- Chase 1850 Anholt Nord
- Christian 1883 Læsø Nordøst
- Christiane 1866 Fornæs
- Christina Elisabeth 1824 Læsø (Nordvestrev)
- City of Kingston 1871 Terschelling
- Clarence 1845 Dvalegrunden
- Concordia 1839 Østen under Læsø
- Conjunction 1820 Østen under Læsø
- Constantin 1856 Østen under Læsø
- Coquet 1861 Læsø Nordøst
- Courier 1836 Kattegat ved Læsø
- Creolen 1876 Læsø Jegens Odde
- Crescent 1841 Hvideodde ved Rønne
- Cunningham Boyle 1817 Kattegat ved Anholt
- Derkina Jantina 1858 Læsø Nordvest
- Donea 1866 Als ved Hadsund
- Dorette 1872 Understed
- Drie Gezusters 1882 Kattegat
- Echo 1847 Læsø Nordre Rønner
- Elida 1838 Pomlenakke
- Elizabeth 1826 Læsø Stenknuder
- Elizabeth 1833 Læsø Nordøst
- Elizabeth 1835 Østen under Læsø
- Ellen Dyer 1876 Tunø
- Emilie 1859 Læsø Vesterø
- Emilie 1869 Nordlige Kattegat
- Emulazione 1864 Østen under Læsø
- Enigheden & Fides 1877 Ålborg Bugt
- Enigheden 1832 Kattegat ved Anholt
- Enigheden 1838 Halskov
- Enigheden 1865 Læsø Jegens Odde
- Enigheden 1868 Læsø (Nordre Rønner)
- Ernst Jacob 1866 Læsø Østerby
- Esther 1921 Kattegat øst for Djurs
- Eudora 1826 Østen under Læsø
- Eva 1858 Østen under Læsø
- Excellent 1837 Østen under Læsø
- Fanny Luppieich 1882 Lysegrund
- Favorite 1860 Østen under Læsø
- Flora 1843 Fornæs
- Flora 1859 Anholt
- Flyvende Fisk 1859 Læsø Sydvest
- Fortitude 1846 Læsø Nordvestrev
- Fortuna 1832 Hirsholm
- Fortuna 1868 Læsø Nordvestrev
- Frau Martha 1865 Østen under Læsø
- Freden 1851 Østen under Læsø
- Frederik 1861 Ulstrup på Røsnæs
- Frederiks Haab 1841 Domsten
- Fursten 1871 Anholt Østerrev
- Gardner 1861 Læsø Nordøst
- Gebroeders Geelvink 1826 Læsø Nordøst
- Gem 1863 Anholt Østerrev
- Georg 1825 Læsø
- George 1794 Skagens Rev
- Geziena 1863 Anholt Pakhusbugt
- Geziena 1863 Rågeleje
- GG.280 Karolina 11. nov. 1916 Nordlige Kattegat
- Glenlora 13. april 1917 Nordlige Nordsø
- Gudrun 1993 Samsø Bælt
- Gustava 1845 Læsø Nordøst
- Hamilton Moore 28. nov. 1810 Læsø Udgrunde
- Hanne 1867 Læsø Nordøst
- Hansia 1998 Kattegat øst for Anholt
- Harsyssel 17. sep. 1942 Kattegat ved Nordøstdjurs
- Hendrika 1867 Anholt
- Henriette 1869 Stensnæs
- Hercules 1845 Læsø Kobbergrund
- Hermann 1845 Napstjært
- Hoffnung 1860 Anholt
- Hulda Henriette 1845 Napstjært
- Haabet 1839 Gjerrild
- Haabet 1873 Hirsholmene
- Ida 1844 Læsø Nordvestrev
- Ida 1861 Mulen ved Røsnæs
- Ida Mathilde 1838 Sydlige Kattegat
- Imanuel 1856 Læsø Nord
- Industry 1868 Anholt
- Ingeborg Caroline 1859 Lindholm ved Samsø
- Integrity 1820 Kattegat ved Læsø
- Jane & Mary 1859 Nordmandshage
- Jane 1776 Pater Noster ved Marstrand
- Jane 1859 Mariager Fjord
- Jantine 1829 Røsnæs
- Jenny 1798 Kattegat ved Anholt
- Jeune Hortense 1845 Skagens Rev
- Johan 1868 Kattegat ved Læsø
- Johanne 1841 Apholmen
- Johanne Margrethe 1830 Sangstrup
- John 1846 Læsø Nordøst
- Jonge Hermann 1818 Østen under Læsø
- Juno 4. juni 1917 Nordlige Nordsø
- Juno 1849 Læsø Jegens Odde
- Justus 1853 Østen under Læsø
- Laura 1820 Frederikshavn
- Laura 1860 Læsø Nordvestrev
- Laura 1876 Anholt Nordvestrev
- Leipzig 1869 Sejerø Bugt
- Liberty 1771 Skagen
- Liebe 1829 Juist
- Lisette 1861 Læsø Nordøst
- Lord Althorp 1858 Kattegat ved Anholt
- Louisa Margaretta 1858 Læsø Nordøst
- Louise 1844 Læsø Nordøst
- Louise Caroline 1880 Kincardineshire
- Lovise 1823 Læsø Nordøst
- Lykkens Prøve 1865 Læsø Nordre Rønner
- Mabella 1. marts 1917 Keltiske Hav
- Magdalene 1879 Kullen
- Margaret 1850 Anholt Syd
- Maria Johanna 1880 Tunø
- Mariane 1878 Themsen
- Mariane 1887 Kløverhage ved Nyborg
- Marida 1839 Østen under Læsø
- Marie 1871 Rügenwalde
- Marie 1877 Nordsøen
- Marie 1878 Fårö ved Gotland
- Marie 1880 Færøerne
- Marie 1890 Østersøen
- Marie Josephine 1867 Læsø Nordre Rønner
- Marie Sophie 1880 Narvabugten
- Martha 1856 Læsø Vesterø
- Martin Luther 1860 Hals
- Mary & Ann 1763 Skagens Rev
- Mary Ann 1830 Anholt Østerrev
- Marys 1844 Læsø Nordre Rønner
- Matchles 1863 Læsø Nordøst
- Matrone 1874 Tangen
- Max Fischer 1885 Kattegat ved Anholt
- Maya 1879 Almería i Østandalusien
- Merkur 1878 Suðuroy
- Minna 1882 Kattegat ved Anholt
- Mobile 1848 Østen under Læsø
- Morten Luther 1838 Lyngså
- Moss 1854 Slettestrand
- Nancy 1879 Finngrundet
- Neptun 1875 Petjora
- Neptunus 1751 Gjerrild
- Neptunus 1851 Læsø Nordvestrev
- Neptunus 1879 Simrishamn
- Neutral 1827 Deget
- New Clio 1829 Læsø
- Nidrosia 1795 Anholt
- Nordlyset 1878 Bakkafjörður
- Norma 1868 Læsø Øst
- Norsk brig 1777 Læsø Øst
- Oberon 1840 Læsø Trindel
- Oberon 1850 Kandestederne
- Oden 1836 Thyborøn
- Odense Paquet 1867 Kattegat nord for Læsø
- Onda 1861 Anholt Østerrev
- Oscar 1876 Aså
- Pegasus 1860 Helberskov
- Planter 1848 Anholt Rev
- Pommersk galiot 1768 Skagen
- Pommersk galiot 1790 Anholt
- Postillonen 1863 Læsø Nordøst
- Preciosa 1862 Læsø Nordøst
- Presto 1881 Als Odde
- Prinds Christian August 1856 Læsø Nordøst
- Prøven 1829 Øster Hurup
- Ragnhild 1876 Anholt
- Retrieve 1803 Læsø Nordvest
- Roelfina 1858 Læsø Nordøst
- Royal Standard 1865 Læsø Nordvest
- S 170 'U Hai' 1966 Doggerbanke
- Sally & Betsey 1783 Læsø Øst
- Samolet 1862 Anholt Nord
- Satisfaction 1869 Anholt Rev
- Sea Venture 1785 Læsø (Nordøst)
- Sejlfort 1890 Karlby Klint
- Sertum 1853 Østen under Læsø
- Sherburn 1820 Ertholmene
- Sir Howard Douglas 1854 Læsø Nordvestrev
- Skulda 1875 Århus Bugt
- Sophie 1865 Yderby Lyng
- Sophie Johanne 1827 Sæby
- Speculationen 1839 Læsø Nordvestrev
- St. Johannes 1854 Østen under Læsø
- Stiernan 1780 Anholt
- Stormfuglen 1853 Kattegat ved Anholt
- Taletha 1876 Orkneyøerne