Kategori:Liv
Spring til navigation
Spring til søgning
Bjærgning: Redningsstation • Raketst. • Redningsaktion • Redningsbåd • Redningskrans • Kastelod • Raketapp. • Redningsstol • Tov • Medalje • Auktion • Ophugning
(forrige side) (næste side)
- ⚐ flertal af overlevende, sorteret efter antal i stigende orden
- ❤ alle overlevede, men ukendt antal, sorteret alfabetisk
- 0-9 alle overlevede, sorteret efter antal i stigende orden
Sider i kategorien "Liv"
De 200 følgende sider er i denne kategori, ud af i alt 6.739:
(forrige side) (næste side)❤
- Titania 1838 Læsø Stenknuder
- Trijntje 1866 Udbyhøj
- Triton 1846 Skagens Rev
- Triton 1871 Fyns Hoved
- Tucker 1865 Frederikshavn
- Två Bröder 1888 Skadegrund i Ebeltoft Vig
- Twee Gezusters 1821 Skagen
- Tysk fiskerflåde 15. april 1918 Kattegat ved Anholt
- Tønsberg-skib 1780 Anholt
- Ulrica Charlotte 1829 Hesnæs
- Ulysses 1858 Læsø Nordøst
- Unge Lars 1820 Østen under Læsø
- Union 1829 Allinge-Sandvig
- Unity 1846 Klitlund
- Unternehmung 1865 Læsø Nordre Rønner
- Urania 1850 Læsø Trindel
- Urania 1913 Sydlige Kattegat
- Uranus 1861 Nordlige Kattegat
- Uranus 1879 Ibsker Nørremark
- Valencia 25. okt. 1942 Gilleleje Flak
- Vereeniging 1855 Hesselø
- Vesta 1865 Læsø Kobbergrund
- Vestal 1818 Læsø Øst
- Vigilant 1858 Anholt Knob
- Vredelust 1864 Østen under Læsø
- Vriendschap 1863 Læsø Nordøst
- Vrouw Anna 1865 Grenå
- Vulcanus 1955 Frederikshavn
- Walkyre 1885 Kattegat ved Anholt
- Warrior 1874 Anholt Nordvestrev
- Waterlily 1868 Læsø Danzigmand
- Wilhelm 1868 Sølyst ved Sangstrup
- William 1843 Anholt Rev
- Wolf 1859 Østen under Læsø
- Woodford 1837 Østen under Læsø
- Wotan 13. maj 1945 Kattegat sydøst for Djurs
- Yacht 1774 Præstø
- Young Jacob 1763 Bornholm
- Zeelust 1830 Snogebæk
- Zwei Gebrüder 1830 Rønne
- Zwijger 1866 Østen under Læsø
- Aaltje Brongers 1869 Hesselø
- Århus-skib 1856 Glatved
0–9
- Afric 1927 Biscayen
- Henriette Sand 2022 Bønnerup
- Rotna 1970 Sydlige Nordsø
- Willemoes 1910 Søndervig
- E.197 Jupiter 1966 Esbjerg
- Else 1948 Fredrikstad
- Haabet 1889 Østerklit
- Johanne Marie 1887 Avernakø
- Karla-Ras 1966 Københavns Sydhavn
- Lykkens Prøve 1881 Bøjden
- Marie 1884 Helberskov
- ND.50 Patrick 2011 Horns Rev
- Nordlys 2004 Gjerrild Bugt
- Pallas 1884 Darum
- R.272 Jytte Møller 1990 Østersøen nord for Bornholm
- Ramona 2005 Østersøen nord for Bornholm
- Sundsval 1887 Stenbjerg
- Trefoldighed 1890 Mulbjerge
- 2 Brødre 1882 Ängelholm
- 3 Brødre 1876 Yderby Lyng
- 3 Sødskende 1881 Rosenvold
- 3 Sødskende 1888 Helnæs
- 4 Sødskende 1898 Samsø Bugt
- 8 Sødskende 1887 Østersøen syd for Skåne
- A.687 Boy 1951 Henne
- Alex 1906 Langelandsbælt
- Alida 1883 Grenå
- Amandus 1872 Masnedø
- Andrea 1921 Bratten
- Andreas 1876 Laboe
- Ane Cathrine 1873 Heiligendamm
- Ane Cathrine 1882 Århus Bugt
- Ane Johanne 1890 Kattegat
- Ane Kirstine 1881 Viken
- Anes Minde 1904 Rågeleje
- Anna 15. okt. 1916 Karlskrona
- Anna 28. sep. 1914 Junget
- Anna 1872 Faxe Ladeplads
- Anna 1880 Århus
- Anna 1883 Tolbøl
- Anna 1891 Albuen ved Nakskov
- Anna 1893 Sjællands Rev
- Anna 1930 Ballen
- Anna 1931 Sprogø
- Anna Cathrina 1882 Røsnæs
- Anna Cathrine 1863 Skagen
- Anna Magdalena 1845 Sønderho
- Anna Maria 1902 Hasle
- Anna Willy 1909 Bjørnsknude
- Anne 1885 Smidstrup
- Anne Maria 1838 Møns Klint
- Argo 1956 Femern
- AS.24 Birgit 1997 Kattegat øst for Djurs
- Augusta 1919 Skarrehage
- Aurora 1887 Stavnshoved
- Birgitte Gøye 1885 Hasle
- Bogense 1883 Æbelø
- Boye Hansens Minde 1877 Masnedsund
- Bringhjem 1848 Klitmøller
- Bris 1933 Møns Klint ved Sommerspiret
- Bris 1968 Østersøen vest for Bornholm
- Brødrene 1892 Stigsnæs
- Caroline 1876 Svans
- Caroline 1891 Langelandsbælt ved Botofte
- Caspar 1967 Drejens Odde
- Catharina Maria 1893 Hohwachter Bucht
- Charlotta Ulricka 1895 Fornæs
- Christian 1887 Kolby Kås
- Christine 1872 Faxe Ladeplads
- Christine 1872 Søby Rev ved Gylling
- Christine Henriette 1879 Mandemarke
- Cito 1888 Cuxhaven
- Cito 1897 Gulstav
- Connie 31. maj 1940 Sydlige Lillebælt
- Dahliasa 17. sep. 1942 Grønhøj
- David 1907 Tornby
- Delphinen 1854 Hesselø
- Diana 1878 Rønne
- Diver Master 2014 Esbjerg Havn
- Doggerbank 1971 Skagerrak
- Dorthea 1885 Nymindegab
- Drei Gebrüder 1872 Faxe Ladeplads
- E.2 Lilly 2011 Nordlige Kattegat
- E.29 Jonna Olesen 1975 Blåvand
- E.34 Yrsa 1949 Nordøstlige Nordsø
- E.50 Dana 1956 Ystad
- E.78 Ruki 1966 Grådyb
- E.136 Jenny 1936 Jordsand
- E.224 Hebron 1988 Østlige Nordsø
- E.264 Georg 19. juli 1917 Blåvand
- E.370 Rita Irene 1981 Østlige Nordsø
- E.450 Tina Krarup 1986 Horns Rev
- E.630 Tosca 1966 Listerdyb
- Einigkeit 1875 Vigsø
- Eline Cathrine 1886 Storebælt
- Elisabeth 1872 Faxe Ladeplads
- Elisabeth 1876 Gåsehage
- Ella 10. nov. 1918 Anholt Havn
- Ella 1949 Dreslette
- Ellen Cathrine 1890 Rygen
- Emanuel 1882 Keldby på Møn
- Emanuel 1884 Kjellinglo ved Esbjerg
- Emanuel 1890 Gåsehage
- Enighedens Minde 1880 Gedser Rev
- Enigheds Minde 1877 Hornbæk
- Erik 1933 Flensborg Fjord
- Europa 1891 Varberg
- Fiskerbåd 1801 Voerså
- Fiskerbåd 1898 Rygen
- FN.281 Astrid 1919 Benknolde
- FN.505 Nøkken 5. nov. 1943 Kattegat
- Forsøget 1876 Æbelø
- Fortuna 1880 Hallands Väderö
- Forældres Minde 1886 Gøteborgs skærgård
- Frederik 1886 Daugårdstrand
- Frederik VII 1881 Fyns Hoved
- Frederikke 1882 Øresund
- Frederikke Lovise 1884 Smålandsfarvandet ved Vejrø
- Frederikke Marie 1885 Helsingborg
- Freia 1886 Kattegat ved Fornæs
- Freya 1880 syd for Langeland
- Fru Lene 1851 Bjerregård
- Gerdina 1890 Østersøen ved Møn
- Gjenvejen 1879 Skjoldnæs
- Graadyb 1892 Wesermundingen
- Gulstav 1889 Langelandssund
- Hans 1841 Blåvand
- Hans 1929 Sønderborg Bugt
- Hans Illum 1911 Sejerø Bugt
- Hansine 1883 Egernførde
- Hansine Rasmine 1891 Sydlige Lillebælt
- Hardi 1950 Kiel Bugt
- Helene 1936 Sydlige Lillebælt
- Helene Cathrine 1861 Tornby
- Helle 1950 Nordøstdjurs
- Henriette 1888 Skadegrund
- Henriette Christine 1868 Nymindegab
- Hilda 1898 Rødvig
- Hoppet 1893 Jerup
- Hosianna 1891 Agger
- HV.18 Freja 2022 Juvre Dyb
- Haabet 15. juli 1917 Blåvandshuk
- Haabet 1860 Klitmøller
- Haabet 1879 Hesselø
- Haabet 1883 Christiansø
- Haabet 1889 Korsholmene
- Haabet 1861 Krik
- Immanuel 1899 Feggesund
- Ingeborg & Bays Minde 1883 Kerteminde
- Ingeborg 1919 Falkenberg
- Invention 1872 Faxe Ladeplads
- Jensine 1885 Hestbæk
- Jette Saj 1998 Storebæltsbroen
- Johanne 1856 Løgstør
- Johanne 1897 Stavnshoved
- Johanne 1932 Ferring
- Johanne Marie 1895 Lillebælt