Kategori:Ingen auktion: Forskelle mellem versioner
Spring til navigation
Spring til søgning
(forrige side) (næste side)
HP (diskussion | bidrag) mNo edit summary |
HP (diskussion | bidrag) mNo edit summary |
||
Linje 1: | Linje 1: | ||
{{b| | {{b|redning|Auktion}} | ||
Ingen [[strandauktion]], [[ophugning]]sauktion eller lignende fundet i aviserne. | Ingen [[strandauktion]], [[ophugning]]sauktion eller lignende fundet i aviserne. | ||
[[kategori:Uregistreret]] | [[kategori:Uregistreret]] | ||
[[Kategori:Auktion| Ingen]] | [[Kategori:Auktion| Ingen]] |
Versionen fra 19. jan. 2022, 04:18
Ingen strandauktion, ophugningsauktion eller lignende fundet i aviserne.
Sider i kategorien "Ingen auktion"
De 200 følgende sider er i denne kategori, ud af i alt 239:
(forrige side) (næste side)A
- Activ 1864 Skagen Nordstrand
- Activ 1888 Gammel Skagen
- Adelaide 1851 Broens Rev ved Snogebæk
- Adler 1876 Klitmøller
- Adrette 1870 Skagen Nordstrand
- Agder 1868 Thyborøn Kanal
- Albatros 1877 Fjaltring
- Allegro 1841 Tolken i Grønsund
- Almina 1879 Gammel Skagen
- Amor 1854 Harboøre
- Amphitrite 1881 Spirbakken
- Ane & Marie 1867 Anholt
- Anian 1843 Skagen Nordstrand
- Ann 1867 Gammel Skagen
- Anna 1898 Bjerghuse
- Anna 1899 Starholm
- Anna Catharina 1867 Uggerby
- Anna Charlotta 1881 Gammel Skagen
- Antje 1874 Klitmøller
- Arbon 1824 Fjaltring
- Arcturius 1861 Thyborøn
- Astolf 1851 Thyborøn
- Astræa 1881 Skagen Nordstrand
- August 1847 Anholt Østerrev
- Augusta 1850 Skagen Nordstrand
- Augusta Caroline 1854 Læsø Nordvestrev
- Auguste 1871 Gammel Skagen
B
C
- Calypso 1870 Skagen Nordstrand
- Camilla 1894 Gammel Skagen
- Carl 1889 Lyngby
- Carl Friedrich 1888 Gammel Skagen
- Cary 1854 Hasle
- Cathrine 1861 Nordmandshage
- Cathrine Wilhelmine 1852 Agger
- Celeritas 1872 Faxe Bugt
- China 1882 Gammel Skagen
- Clara 1877 Ålum
- Claret 1867 Krage
- Commerce 1849 Kandestederne
- Conception 1844 Lilleheden
- Concordia 1852 Bunken
- Concordia 1865 Tranum
D
E
- Eduard 1844 Harboøre
- Eduard 1849 Krage
- Ehe 1874 Ørum
- Eideren 1872 Jersie
- Elbing 1872 Skagen Nordstrand
- Eliel 1904 Gammel Skagen
- Elisa 1867 Krage
- Elisa 1872 Estruplund
- Elisabeth 1873 Gammel Skagen
- Elisabeth Marie 1881 Skagen Nordstrand
- Elises Minde 1852 Harboøre
- Emanuel 1847 Ibsker Nørremark
- Emanuel 1875 Grenen
- Emilie 1882 Starholm
- Emma & Minna 1850 Anholt Østerrev
- Emma 1852 Endelave
- Ente 1888 Vedersø Klit
- Ernte 1879 Gammel Skagen
- Esperance 1864 Uggerby
- Etha M. Jacobs 1881 Langslade
- Eureka 1878 Thyborøn Kanal
F
- Falken 1856 Skagens Rev
- Ferdinand 1864 Lønstrup
- Fides 1857 Læsø Kobbergrund
- Flora 1863 Tversted
- Flyvende Fisk 1859 Læsø Sydvest
- Forsøget 1857 Bangsbostrand
- Forsøget 1859 Aggerkanalen
- Fortuna 1847 Læsø Søndre Rønner
- Frantz 1849 Vesterklit
- Frau Gebke 1860 Søndervig
- Frederikke 1851 Aggerkanalen
- Frej 1901 Gammel Skagen
- Freyr 1902 Vangså
- Frigga 1857 Gammel Skagen
- Frithiof 1839 Tornby
- Färdig 1877 Fjand
G
H
- Hans Jacob 1850 Romsø
- Harlington 1876 Gammel Skagen
- Harmine 1867 Nørre Langer
- Harmonie 1851 Ferring
- Heinrich 1855 Vorupør
- Hektor 1905 Hirtshals
- Helena 1874 Starholm
- Helene 1847 Randkløve
- Helene 1854 Harboøre
- Helmuth Mentz 1883 Læsø Nordre Rønner
- Henriette 1866 Ålum
- Henriette 1869 Stensnæs
- Henrik 1855 Årsdale
- Hermann Willum 1853 Løkken
- Hero 1865 Årgab
- Hilda 1889 Gammel Skagen
- Hinrike 1902 Klitmøller
- Hippomenes 1872 Horslunde
- Holland 1884 Nymindegab
- Haabet 1848 Fjaltring
- Haabet 1853 Harboøre
- Haabet 1839 Gjerrild
- Haabet 1881 Gammel Skagen
I
J
- Jacob Synes 1888 Fjand
- Jacobine 1849 Thyborøn
- James Bailie 1861 Råbjerg
- Jeune Hortense 1845 Skagens Rev
- Johanne 1849 Haurvig
- Johanne Christine 1869 Ålebæk
- Johanne Sophie 1847 Læsø Nordvestrev
- Johannes 1858 Nørre Lyngvig
- John Hector 1851 Anholt Østerrev
- Jonge Eugenie 1858 Årgab
- Jonge Tjark Giezen 1839 Bådsted
- Junge Gerhardt 1893 Sønderho
- Justinus 1864 Bunken
K
L
M
- Maren 1869 Husby Klit
- Margaret 1850 Anholt Syd
- Margaretha Everarda 1851 Harboøre
- Margarethe 1863 Sønder Lyngvig
- Margarethe 1865 Harboøre
- Margarethe 1872 Fjaltring
- Maria Franzesca 1877 Sædding
- Marida 1839 Østen under Læsø
- Marie Elisabeth 1853 Aggerkanalen
- Marie Elise 1852 Harboøre
- Marie Hansine 1850 Anholt Østerrev
- Marie Sophie 1849 Skagens Rev
- Marquis Posa 1873 Løkken
- Martha 1856 Læsø Vesterø
- Mindet 1841 Bøtø
- Miss Wandless 1886 Vester Tversted
- Mudderpram 1860 Harboøre
N
O
P
- Partisan 1878 Råbjerg
- Paul 1837 Rønne
- Pauline 1856 Tolbøl
- Pauline 1861 Vedersø Klit
- Paulo 1888 Ørum
- Pegasus 1857 Kærsgård
- Perle 1873 Skagens Rev
- Peter & Sophie 1847 Skagen Nordstrand
- Pietronella 1896 Thyborøn
- Piscator 1850 Anholt
- Plinius 1847 Læsø Nordre Rønner
- Polar Star 1876 Butteren
- Polarstjernen 1882 Starholm
- Poul 1849 Rubjerg
- Preciosa 1877 Thorsminde
- Prøven 1886 Skagens Rev