Kategori:Wrs
Spring til navigation
Spring til søgning
(forrige side) (næste side)
(forrige side) (næste side)
Kategori:Wrs wrecksite.eu
Br. o. terr. - Comw.: Vestafrika - Østafrika - Asien - Oceanien - Caribien - Australien - Canada - USA - Søfart - Avis - Link - Wiki Armed G. • Battlesh. • Coasters • Convoyweb • Dredg. • Envir. • Fleetm. • Marad • Mariners • Marinet. • Maritime C. • Navyp. • Shipsn. • Shipsp. • Vessel F. • Vessel Tr. • Vesseltrng. • W. Naval S. • Wrecks. • Ww2 – Britisk
Underkategorier
Denne kategori har nedenstående 66 underkategorier.
(forrige side) (næste side)U
- U 6 (4 S)
- U 14 (2 S)
- U 16 (4 S)
- U 19 (8 S)
- U 20 (7 S)
- U 22 (4 S)
- U 23 (4 S)
- U 25 (1 S)
- U 28 (3 S)
- U 34 (3 S)
- U 36 (3 S)
- U 37 (5 S)
- U 38 (9 S)
- U 46 (5 S)
- U 47 (1 S)
- U 49 (4 S)
- U 50 (3 S)
- U 53 (5 S)
- U 55 (5 S)
- U 58 (6 S)
- U 59 (9 S)
- U 60 (5 S)
- U 61 (4 S)
- U 69 (3 S)
- U 75 (2 S)
- U 78 (3 S)
- U 87 (4 S)
- U 88 (2 S)
- U 93 (4 S)
- U 94 (4 S)
- U 99 (tom)
- U 126 (3 S)
- U 151 (3 S)
- U 152 (2 S)
- U 172 (2 S)
- U 506 (2 S)
- U 552 (2 S)
- U 617 (2 S)
- UB 18 (8 S)
- UB 22 (4 S)
- UB 29 (4 S)
- UB 35 (7 S)
- UB 37 (5 S)
- UB 38 (3 S)
- UB 39 (4 S)
- UB 40 (3 S)
- UB 57 (2 S)
- UB 65 (3 S)
- UB 123 (2 S)
- UC 6 (2 S)
- UC 18 (4 S)
- UC 21 (8 S)
- UC 33 (11 S)
- UC 40 (6 S)
- UC 43 (2 S)
- UC 44 (3 S)
- UC 45 (3 S)
- UC 49 (2 S)
- UC 50 (2 S)
- UC 53 (3 S)
- UC 63 (2 S)
- UC 65 (3 S)
- UC 77 (5 S)
- UC 79 (3 S)
- Uregistreret i wrs (6 S)
W
Sider i kategorien "Wrs"
De 200 følgende sider er i denne kategori, ud af i alt 2.546:
(forrige side) (næste side)L
- L.17 Thomali 1981 Klitmøller
- L.157 Arkona 1991 Østlige Nordsø
- L.173 Boothia 1979 Thyborøn Kanal
- L.336 Bounty 1979 Østlige Nordsø
- L.500 Anna Grethe 1979 Østlige Nordsø
- L.H. Carl 20. juli 1917 Engelske Kanal
- L10 3. okt. 1918 Tyske Bugt
- La Plata 1886 Stenbjerg
- La Suede 1901 Sundsvall
- Ladoga 1866 Harboøre
- Lady Kamilla 1977 Cornwall
- Lake Placid 19. maj 1919 Kattegat ved Vinga
- Langano 1950 Vestsahara
- Langeland 9. okt. 1945 Drogden
- Laos 1907 Saint-Nazaire
- Lars Kruse 2. dec. 1943 Bari
- Lars Kruse 4. feb. 1917 Engelske Kanal
- Latona 1905 Kvarken
- Latona 1909 Åland
- Laura 26. okt. 1915 Storebælt ved Knudshoved
- Laura 1910 Skagaströnd
- Laurits 9. marts 1917 Nordatlanten nordvest for Hebriderne
- Laust Mærsk 1961 Yokohama
- Lavi 1938 Azorerne
- Lawrence 1923 Blyth
- Lehnskov 22. feb. 1944 Femern Bælt
- Leif 1950 Ålandshavet
- Leise Mærsk 23. nov. 1940 Østlige Nordatlant
- Lenita 1881 Rømø
- Leo 1895 Skagerrak
- Leola 17. juli 1940 Keltiske Hav
- Leonid 1910 Cayenne
- Lexa Mærsk/Buchanan 12. nov. 1942 Østlige Nordatlant
- Libau 1897 Saltholm
- Libra 20. okt. 1916 Nordsøen
- Libra 1984 Hesselø Bugt
- Lifland 29. sep. 1942 Nordatlanten
- Lilian Drost 8. maj 1915 Nordsøen
- Lilias 19. juni 1919 Herthas Flak
- Lilleaa 1945 Bottenbugten
- Lilly 9. juni 1917 Nordatlanten ud for Portugal
- Lilly 1894 Horns Rev
- Lilly 1900 Starholm
- Lilly 1909 Keltiske Hav
- Lily 26. april 1940 Orkneyøerne
- Lima 12. sep. 1942 Liberia
- Lindeskov 30. jan. 1918 Keltiske Hav
- Lindhardt 8. nov. 1917 Nordsøen ud for Hordaland
- Linito 1995 Vlieland
- Lisa 1954 Ydre Oslofjord
- Lise 2. juni 1944 Hals Barre
- Lise 4. marts 1955 Læsø Rende
- Lisette 1895 Hirtshals
- Listo 16. feb. 1943 Langelandsbælt ved Spodsbjerg
- Lita 1976 Norderney
- Livadia 1900 Terschelling
- Livadia 1910 Sønder Lyngvig
- Livonia 3. dec. 1917 Engelske Kanal
- LL.697 Mälarö 1967 Skagerrak
- LL.982 Venö 1974 Skagen
- Logos 1988 Beaglekanalen
- Loire 2. sep. 1917 Kolahalvøen
- Lolland 1909 Vestlige Nordsø
- London 21. marts 1941 Bristolkanalen
- London 22. okt. 1916 Vestlige Nordsø
- Lone Wiese 1970 Ryvingen
- Lonelil 1983 Galicien
- Lotta/Tolten 13. marts 1942 New York
- Lotte Skou 1948 IJmuiden
- Louise H 1895 Vangså
- Louisiana 18. april 1917 Moray Firth
- Lovat 1975 Engelsk Kanal syd for Cornwall
- Love Divine 2012 Grenadinerne
- Lovisa 1893 Nordatlanten
- Lucky Era 1975 Bahamas
- Lucy Andersen 12. marts 1917 Moray Firth
- Ludvig 3. aug. 1918 Nordsøen ud for Vestland
- Ludwig 1906 Lilleøre
- Luise Leonhardt 1930 Vogelsand i Elbmundingen
- Lumley Castle 1880 Horns Rev
- Lumsden 1878 Thyborøn
- Lundby/Pink Star 19. sep. 1941 Irmingerhavet
- Lutka 1886 Bovbjerg
- Lydia 1905 Åland
- Lühesand 1960 Nordøstlige Nordsø
- Lyn 1998 Galicien
- Lynæs 1938 Tannis Bugt
- Lyra 24. dec. 1915 Lyngør
- Lysaker III Nordsøen 1936
- Lysglimt 1921 Sydatlanten
- Lütjehörn 4. jan. 1945 Kadetrenden
- Lützow 1. juni 1916 Østlige Nordsø
- Lärkan 1901 Horns Rev
- Løkken 11. nov. 1916 Biscayen
M
- M 14 Horns Rev 16. maj 1917
- M 15 30. marts 1917 Listerdyb
- M 16 21. marts 1917 Vadehavet
- M 26 21. marts 1917 Vadehavet
- M 36 Langelandsbælt 4. maj 1945
- M 49 Grådyb 7. maj 1917
- M 575 Nordlige Øresund 1. marts 1945
- M 1108 Dr. Eichelbaum 13. april 1940 Langelandsbælt
- M 1306 Herman Krohne 13. sep. 1940 Skagerrak
- M.C. Holm 31. dec. 1914 Vestlige Nordsø
- M.I. Mandal 8. juli 1917 Keltiske Hav
- Mabel 1913 Skagerrak
- Mabella 1. marts 1917 Keltiske Hav
- Macbeth 18. juni 1917 Themsens Munding
- Madre 16. aug. 1916 Tyrrhenske Hav
- Magne 14. marts 1945 Vestlige Nordsø
- Magnhild 1947 Østersøen vest for Gedser
- Magnus 9. dec. 1939 Nordlige Nordsø
- Maiga 1934 Østersøen
- Maine 1937 Gulf of Maine
- Maja 31. jan. 1941 Elbmundingen
- Maja 1943 Sjællands Rev
- Makran 1971 Mongla i Bangladesh
- Malakka 18. dec. 1914 Californiske Halvø
- Malaya 27. juni 1941 Irmingerhavet
- Malene Slotø 1985 Hesselø Bugt
- Malini 1939 Johor i Malaysia
- Mammoth Scan 1981 Málaga
- Mangen 21. dec. 1940 Nordatlanten ud for Portugal
- Manicia 1920 Thyborøn Kanal
- Mansepool og Jonathan Holt 24. feb. 1941 Færøbankerne
- Mansuri 17. nov. 1916 Vestlige Nordsø
- Manuvai 1988 Cookøerne
- Manø, Jonna Wang og Kastor 1950 Tolken i Grønsund
- Manø/Mano 21. aug. 1944 Reykjanes
- Maracaibo 12. dec. 1917 Nordsøen ud for Hordaland
- Marchiena 9. maj 1917 Engelske Kanal
- Marconi 21. maj 1941 Irmingerhavet
- Maren 1923 Vestnorge
- Margaret 1912 Løkken
- Margareta 9. juni 1940 Biscayen
- Margareta 1950 Pommernbugten
- Margaretha 13. okt. 1916 Tarantobugten
- Margarethe Cords 17. marts 1945 Østersøen ved Bagpommern
- Margarita 1973 Maracaibo
- Margit 8. feb. 1944 Nordatlanten vest for Færøerne
- Margot Hansen 1961 Porto
- Margrete 31. okt. 1917 Nordlige Nordsø
- Margrethe 17. okt. 1917 Nordlige Nordsø
- Margrethe 23. maj 1917 Færøbankerne
- Marguerita 1946 Portland Bill
- Marguerite 15. feb. 1941 Vestlige Nordsø
- Maria 1948 Østersøen sydøst for Møn
- Maria 1957 Atacama i Chile
- Maria Bres 1973 Ydre Oslofjord
- Maria Sigma 1974 Tripoli
- Maria Toft 16. marts 1943 Terschelling
- Marianne 28. maj 1946 Østersøen ved Stevns
- Marianne Toft 1945 Isle of Man
- Marie 1. aug. 1917 Pasaia i Baskerlandet
- Marie 2. nov. 1917 Kattegat Store Middelgrund
- Marie 4. maj 1917 Moray Firth
- Marie 6. dec. 1916 Bishop Rock
- Marie 15. aug. 1915 Vestlige Nordsø
- Marie 26. juli 1915 Nordsøen
- Marie 1902 Humber
- Marie Clausen 5. dec. 1942 Sliminde
- Marie Diver 1982 Østersøen vest for Bornholm
- Marie Elisabeth 1897 Nordøstlige Nordsø
- Marie Louise 1910 Anholt Østerrev
- Mariechen 1906 Alaska
- Marienborg 1924 Karleby
- Marienburg 1879 Hirtshals
- Marilene 1983 Caribiske Hav
- Marinasi I 1979 Dar es-Salaam
- Mark 9. sep. 1939 Nordsøen
- Markersdal 30. juni 1917 Vestlige Nordsø
- Marla K. 1980 Guyana
- Marna 1938 Sydlige Østersø
- Marna/Azra 15. nov. 1942 Newfoundland
- Marne 1919 Anholt Nordvestrev
- Maro 14. jan. 1942 Nordatlanten
- Marselisborg dec. 1914 Nordatlanten
- Martha 15. maj 1915 Vestlige Nordsø
- Martha 19. okt. 1917 Shetlandsøerne
- Martha aug. 1918 Østlige Nordsø
- Martin Carl 1951 Avalon
- Martin Goldschmidt 14. feb. 1940 Østlige Nordatlant
- Martina 1919 Svartklubben
- Martina 2000 Kullen
- Martti Ragnar 23. sep. 1939 Skagerrak
- Mary 29. nov. 1914 Vestlige Nordsø
- Mary 1967 Ceuta
- Mary Ann 1891 Sønderho
- Mary Boyes 3. juli 1917 Østlige Nordatlant
- Mary Coverdale 1885 Febbersted
- Mary Lass 2. marts 1944 Femern Bælt
- Maryetta 2. jan. 1915 Fair Isle
- Maryland 15. feb. 1940 Nordatlanten vest for Hebriderne
- Maryland 21. aug. 1914 Sydlige Nordsø
- Marzamemi 5. marts 1941 Calabrien
- Massima 7. sep. 1948 Femern Bælt
- Mathilda 1917 Risskov
- Mathilde 1895 Krage
- Matipo 1968 Ny Kaleonien
- Matrona 1947 Birkenhead