Kategori:Vrag
Spring til navigation
Spring til søgning
Vrag 0 A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Æ Identifikation: Skibsnavn • Kendingsb. • IMO • Alder • Læst • BRT • RT • Dæk • Luge • Mast • Lloyd's R. • Sundtold • Billede • Død • Dødt skib • Sporløs • Flaskepost • Navnebræt • Dykning • GPS • Video • Uregistr. • Kirkebog • Person • Forlis
(forrige side) (næste side)
Vrag af skibe og fly nævnt i VragScan ordnet alfabetisk, se også øvrige forlis. [1] [2] [3] [4]
Sider i kategorien "Vrag"
De 158 følgende sider er i denne kategori, ud af i alt 2.989:
(forrige side) (næste side)V
- Valborg 1891 Råbjerg
- Valencia 25. okt. 1942 Gilleleje Flak
- Valkyrien 1867 Nordsøen
- Van Bennigsen 1866 Agger
- Varberg 1873 Vorupør
- Varel 1858 Læsø Nordøst
- Vascongada 1878 Tornby
- Vega 1893 Anholt Østerrev
- Vendia 29. sep. 1939 Skagerrak
- Venezia 1905 Tørre Bjælke
- Vennernes Minde 1896 Nordsøen
- Venskabet 1845 Blåvandshuk
- Venus 5. dec. 1809 Skagens Rev
- Venus 1825 Gammel Skagen
- Veritas 1891 Traneholm
- Vertrauen 1877 Harboøre
- Vertrouwen 1888 Spirbakken
- Vertrouwen 1889 Thyborøn
- Vertrouwen 1900 Thyborøn Kanal
- Vertumnus 1847 Harboøre
- Vesper 1868 Svinkløv
- Vesta 1816 Tornby
- Vesta 1845 Læsø Nordre Rønner
- Vesta 1898 Bjerghuse
- Victor 1840 Tornby
- Victor 1864 Vorupør
- Victoria 20. nov. 1942 Dvalegrunden
- Victoria 1845 Agger
- Victoria 1847 Starholm
- Victoria 1852 Fjand
- Victoria 1859 Sæby
- Victoria 1880 Hirtshals
- Vier Gebrüder 1831 Madsbøl
- Viking 7. dec. 1915 Kattegat nordvest for Anholt
- Vincenza 1885 Horns Rev
- Virgine della Grazia 1838 Hirtshals
- Viscount Palmerston 1833 Købsted
- Vision 1862 Aggerkanalen
- Volante 1883 Læsø Nordøst
- Volturnus 1. nov. 1919 Kattegat øst for Skagen
- Von Itzstein 1867 Klitmøller
- Voorwaarts 1854 Husby Klit
- Vorwärts 1875 Stensnæs
- Vorwärts 1890 Årgab
- Voyager 1863 Husby
- Vrauw Christine 25. dec. 1809 Sønderho
- Vrede 1856 Hvidbjerg
- Vriendschap 1863 Læsø Nordøst
- Vriendschap 1908 Skiveren
- Vrouw Alberdina 1833 Ålum
- Vrouw Anna 1833 Fjaltring
- Vrouw Antje 1863 Lild
- Vrouw Aukje 1835 Husby Klit
- Vrouw Egberdina 1831 Jammerbugt
- Vrouw Elsiena 1845 Rantum
- Vrouw Geertina 1835 Thorsminde
- Vrouw Gerberdina 1829 Klitmøller
- Vrouw Jantina 1857 Kandestederne
- Vrouw Jantina Klazina 1822 Horns Rev
- Vrouw Jantje 7. sep. 1810 Læsø
- Vrouw Martha 1818 Løkken
- Vrouw Sabina 1792 Rømø
- Vulcanus 1955 Frederikshavn
W
- Wackende Ogen 1788 Læsø
- Walkyre 1885 Kattegat ved Anholt
- Wallis 1863 Hansted
- Wanda 1902 Husby
- Wansford 1840 Svenskeknolde
- War Toronto 1919 Agger
- Wardlow 1853 Thyborøn
- Waren Packet 1855 Kandestederne
- Warrior 1. juni 1916 Nordøstlige Nordsø
- Warrior 1874 Anholt Nordvestrev
- Wastdale 1888 Bjerghuse
- Watson 1785 Kjul
- Wave 1886 Romsø
- Wawerley 1875 Fjand
- Wega 1933 Spirbakken
- Welcome 1837 Bragerne
- Welvaart 1828 Febbersted
- Wermland 1900 Harboøre Tange
- Weser 1880 Vangså
- Weser 1919 Tørre Bjælke
- Westfalen 8. sep. 1944 Nordøstlige Kattegat
- Westphalia 1855 Hirtshals
- Wettern 1907 Horns Rev
- Wiesbaden 1. juni 1916 Nordøstlige Nordsø
- Wilhelm 1. 1875 Skagen Nordstrand
- Wilhelm 1863 Grønhøj
- Wilhelm 1864 Skagen Nordstrand
- Wilhelm Kisker 1881 Gammel Skagen
- Wilhelm Tersmeden 1880 Strøby Ladeplads
- Wilhelmina 1876 Vigsø
- Wilhelmine 1844 Husby Klit
- Wilhelmine 1852 Gammel Skagen
- Wilhelmine 1852 Søndervig
- Wilhelmine 1859 Fjaltring
- Wilhelmine 1861 List
- Wilhelmine 1878 Skagen Nordstrand
- Wilhelmine Sophie 1897 Haurvig
- Willemoes 1891 Tisvilde
- William & Sarah 1863 Skiveren
- William & Sarah 1868 Lønstrup
- William 6. dec. 1807 Tranum
- William 18. aug. 1811 Sønder Lyngvig
- William 1803 Anholt Nordbjerg
- William 1806 Klegod
- William 1825 Læsø Nordvestrev
- William 1843 Anholt Rev
- William 1853 Kærsgård
- William 1866 Hirsholmene
- William Chapman 1875 Horns Rev
- William Green 1848 Østen under Læsø
- William Penn 1872 Østerklit
- Williamson 1793 Læsø Kobbergrund
- Wobbina Catharina 1861 Læsø Søndre Rønner
- Wohlfahrt 1850 Blokhus
- Wolfahrt 1827 Skagen Nordstrand
- Woodford 1837 Østen under Læsø
- Woodhall 1832 Fjaltring
- Wopkea 1867 Sønder Haurvig
- Wotan 13. maj 1945 Kattegat sydøst for Djurs
- Wubbe 1857 Læsø Nordøst
- Wänskapen 1838 Fjaltring
- Waalwijk 1863 Vangså
Z
- Zampa ca. 1. jan. 1944 Samsø Bælt
- Zebina 1841 Skagen Nordstrand
- Zeehond 1874 Uggerby
- Zeemeeuw 1875 Skagen Nordstrand
- Zeepaard 1878 Houvig
- Zeevrucht 1825 Råbjerg
- Zeitgeist 1852 Voerså
- Zeldenrüst 1855 Agger
- Zelma 1876 Skagens Rev
- Zephyr 1852 Skagens Rev
- Zephyr 1863 Agger
- Zephyr 1863 Kandestederne
- Zephyr 1963 mellem Læsø og Silderøn
- Zierikzee 1782 Vester Tversted
- Zwanette Gerhardina 1852 Årgab
- Zwei Gebrüder 1866 Sorthat
- Zwei Gebrüder 1867 Tversted
- Zwijger 1866 Østen under Læsø
- Zwaantina Hendrika 1871 Nørre Lyngvig