Kategori:Vrag
Spring til navigation
Spring til søgning
Vrag 0 A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Æ Identifikation: Skibsnavn • Kendingsb. • IMO • Alder • Læst • BRT • RT • Dæk • Luge • Mast • Lloyd's R. • Sundtold • Billede • Død • Dødt skib • Sporløs • Flaskepost • Navnebræt • Dykning • GPS • Video • Uregistr. • Kirkebog • Person • Forlis
(forrige side) (næste side)
Vrag af skibe og fly nævnt i VragScan ordnet alfabetisk, se også øvrige forlis. [1] [2] [3] [4]
Sider i kategorien "Vrag"
De 200 følgende sider er i denne kategori, ud af i alt 2.989:
(forrige side) (næste side)J
- Jacob 1855 Skagen Nordstrand
- Jacob en Anna 1872 Spirbakken
- Jacob Kielland 1873 Blokhus
- Jacob Synes 1888 Fjand
- Jacoba Frederica 1810 Kattegat ved Anholt
- James & Margaret 1833 Husby
- James 1854 Skagen
- James Scott 1867 Vangså
- Jan 1978 Horns Rev
- Jan Margrethe 1967 Nordøstlige Nordsø
- Jane & Mary 1859 Nordmandshage
- Jane 1776 Pater Noster ved Marstrand
- Jane 1845 Anholt
- Jane 1859 Mariager Fjord
- Jane 1863 Rubjerg
- Jane 1867 Stenbjerg
- Jane Elizabeth 1913 Nordlige Nordsø
- Jane Shirrefs 1855 Krage
- Janet 1910 Rømø
- Jannet 1825 Lild
- Jantie 1879 Blåvand
- Jantina 1863 Agger
- Jantina 1869 Husby Klit
- Jantina 1872 Nørlev
- Jantine 1829 Røsnæs
- Jantje 1870 Blokhus
- Jantje Dijk 1870 Husby
- Janus 1847 Læsø Nordøst
- Janus 1862 Tversted
- Jarl 1897 Læsø Nordvestrev
- Jason 1803 Læsø Kobbergrund
- Jason og Meteor 8.-9. aug. 1915 Nordsøen
- Jean 1802 Læsø Kobbergrund
- Jeanie 1795 Tversted
- Jecholia 1875 Lyngby
- Jeltina 1876 Tversted
- Jemina 1855 Vorupør
- Jemtland 1. jan. 1920 Herthas Flak
- Jenny 1798 Kattegat ved Anholt
- Jens H. Lund 1856 Madsbøl
- Jeremiah 1842 Henne
- Jessie 1833 Stenbjerg
- Jessie Ann 1878 Løkken
- Jeune Antoine 1790 Skagen
- Jeune François 1867 Fjaltring
- Johan & Thomine 1861 Grønhøj
- Johan 1868 Kattegat ved Læsø
- Johan Vilhelm 1867 Houvig
- Johann 1865 Fjaltring
- Johann Georg 1854 Charlestown
- Johann Heinrich 1863 Trans
- Johann II 9. dec. 1854 Rantum
- Johanna & Emil 1853 Skagen Nordstrand
- Johanna 1781 Anholt Rev
- Johanna 1883 Haurvig
- Johanna 1913 Skagen Nordstrand
- Johanna 1930 Vestlige Østersø
- Johanna Abegg 1839 Nymindegab
- Johanna Amalia 1824 Fjaltring
- Johanna Catharina 1874 Sild
- Johanna Clasina 1850 Østen under Læsø
- Johanna Elisabeth 1869 Vangså
- Johanna Elisabeth 1874 Fjaltring
- Johanna Schwaan 1875 Anholt Nord
- Johanne 1843 Bovbjerg
- Johanne 1847 Østen under Læsø
- Johanne 1851 Agger Tange
- Johanne 1856 Løgstør
- Johanne 1859 List
- Johanne 1863 Agger
- Johanne 1865 Løkken
- Johanne 1876 Aberdeen
- Johanne 1880 Lyngby
- Johanne 1881 Årgab
- Johanne 1886 Nordlige Kattegat
- Johanne 1899 Sydlige Kattegat
- Johanne 1913 Sydlige Kattegat
- Johanne 1914 Svinkløv
- Johanne Christine 1859 Rotbøl
- Johanne Christine 1860 Dvalegrunden
- Johanne Elisabeth 1824 Helgoland
- Johanne Georgine 1863 Fjand
- Johanne Magdalene 1889 Thyborøn Kanal
- Johanne Marie 1895 Lillebælt
- Johanne Rebekka 1850 Febbersted
- Johannes 1800 Sønderho
- Johannes 1858 Nørre Lyngvig
- Johannes 1866 Stavnshoved
- Johannes 1882 Nordsøen
- Johannes van Letten 1824 Skallingen
- John & Elizabeth 1792 Nørlev
- John & Mary 1823 Anholt Rev
- John 1825 Sandvig
- John 1846 Læsø Nordøst
- John 1861 Græsholmen
- John Ernest 1879 Vorupør
- John Green 1770 Læsø Kobbergrund
- John Henry 1874 Østerklit
- John Lawson 1876 Læsø Kobbergrund
- John Marshall 1839 Grenen
- John White 1846 Agger
- John Wilson 1877 Harboøre Tange
- Johns 20. nov. 1808 Skagens Rev
- Jomfru Marie 1720 Sønderho
- Jomfru Sophie 25. okt. 1813 Skagen Nordstrand
- Jomfrue Anne Marie 1768 Skagen
- Jonge Cathrine 1791 Ellekilde
- Jonge Cornelis 1778 Vangså
- Jonge Cornelis 1851 Vangså
- Jonge Gerritzen 1841 Svaneke
- Jonge Hermann 1818 Østen under Læsø
- Jonge Hermanus 1818 Klintholm
- Jonge Jan 1802 Tørre Bjælke
- Jonge Metta 1850 Madsbøl
- Jonge Pieter 1863 Læsø Nordvestrev
- Jonge Rowaan 1792 Houstrup
- Jonge Simon 1830 Haurvig
- Jonge Willem 1876 Frederikshavn
- Joseph & Hannah 1803 Læsø
- Joseph & Martha 1767 Husby
- Joseph 1900 Henne
- Josephine Figaro 1850 Nymindegab
- Josephine Mariane 1858 Trans
- Jouffrauw Neletta 1782 Kærsgård
- Julia 1859 Skagen Nordstrand
- Juliana 1798 Tversted
- Juliane & Pauline 1871 Løkken
- Juliane 1802 Fladstrand
- Juliane Vilhelmine 1873 Bjerregård
- Julie 20. dec. 1810 Gammel Skagen
- Julie 1897 Gjerrild Bugt
- Julie Heyn 1880 Vangså
- Julius 1894 Nordsøen
- Junge August 20. dec. 1810 Gammel Skagen
- Junge Johanna 1769 Hansted
- Junge Johannes 1782 Hirtshals
- Junge Otte 1802 Kærsgård
- Junge Peter 1767 Sønder Lyngvig
- Jungfrau Ephorence Dorothea 1770 Skagen Nordstrand
- Jungfrau Josina 1751 Peter Meyers Sand
- Junia 1840 Læsø Stenknuder
- Juno 1804 Gammel Skagen
- Juno 1830 Harboøre
- Juno 1839 Anholt Knob
- Juno 1849 Læsø Jegens Odde
- Juno 1893 Læsø Syrodde
- Jupiter 13. okt. 1919 Slugen
- Jupiter 1816 Vogelsand i Elbmundingen
- Justitia 1769 Råbjerg
- Justitia 1861 Stenbjerg
- Jytte 9. juni 1944 Tangen
- Jägaren 1824 Klitmøller
- Jägaren 1862 Furreby
- Jæger Patrollen 6. maj 1809 Skagen
- Jørgen Larsen nov. 1916 Nordsøen
- Jørgen 29. maj 1940 Kattegat ved Nordøstdjurs
K
- K1 Nordsøen 18. nov. 1917
- Kaj 1936 Endelave
- Kamma 1. sep. 1914 Vestlige Nordsø
- Kamma 1920 Skagens Rev
- Kanal I 22. dec. 1909 Lillebælt syd for Årø
- Karen 1865 Haurvig
- Karen 1894 Hanstholm
- Karen Elise 1842 Tranum
- Karen Kirstine 1859 Uggerby
- Karin 1873 Harboøre
- Karin 1886 Skagens Rev
- Karin 1897 Starholm
- Karolina 1897 Knopper
- Karoline 1905 Anholt Østerrev
- Kastor 22. dec. 1941 Rågeleje
- Kate 1842 Thorupstrand
- Kathrine 1880 Fjaltring
- Katinka 1858 Klitmøller
- Kent 1860 Skagen Nordstrand
- Kepler 1877 Sønder Lyngvig
- Ketty 1950 Thorsminde
- KFK 100 (V 6532) 15. maj 1945 Vyl
- KFK 249 (V 1227) 29. nov. 1943 Vejlby
- KFK 393 (V 1269) 27. aug. 1944 Grådyb
- Kintu 1892 Råbjerg
- Kirsten 9. aug. 1940 Bjørnsknude
- Kirsten 1946 Kattegat nordvest for Anholt
- Kirstine 1893 Rødsand
- Kirstine 1903 Hatter Rev
- Kirstine Marie 28. nov. 1812 Skagen Nordstrand
- Kjøbenhavn 1847 Læsø Grunde
- Kjøbenhavn 1886 Horns Rev
- Kjøbenhavn 11. juni 1948 Ålborg Bugt
- Klawitter 1867 Agger
- Kleine Lidia 1830 Aggerkanalen
- Knaresbro 1906 Bovbjerg
- Knut Bonde 1897 Hou ved Hals
- Koman 1876 Skagen Nordstrand
- Kommandant 1902 Horns Rev
- Kong David 1699 Klegod
- Kongshavn 1974 Læsø Rende
- Kongsmark 1965 Røsnæs
- Kooger Polder 1859 Gammel Skagen
- Kosmopolit 1859 Krage