Kategori:Vrag
Spring til navigation
Spring til søgning
Vrag 0 A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Æ Identifikation: Skibsnavn • Kendingsb. • IMO • Alder • Læst • BRT • RT • Dæk • Luge • Mast • Lloyd's R. • Sundtold • Billede • Død • Dødt skib • Sporløs • Flaskepost • Navnebræt • Dykning • GPS • Video • Uregistr. • Kirkebog • Person • Forlis
(forrige side) (næste side)
Vrag af skibe og fly nævnt i VragScan ordnet alfabetisk, se også øvrige forlis. [1] [2] [3] [4]
Sider i kategorien "Vrag"
De 200 følgende sider er i denne kategori, ud af i alt 2.989:
(forrige side) (næste side)F
- F.1 Dronning Louise 1906 Horns Rev
- Fadersneslandet 1825 Skagens Rev
- Falcon 1841 Ålum
- Falken 1815 Skagen
- Falken 1859 Skagen Nordstrand
- Falken 1890 Gilbjerg Hoved
- Fama 1825 Kandestederne
- Familiens Haab 1877 Vangså
- Fanny 1861 Agger
- Fanny 1865 Agger
- Fanny 1867 Gammel Skagen
- Fanny 1878 Læsø Nordre Rønner
- Fanny 1890 Vangså
- Fanny 1906 Kattegat ud for Gjerrild
- Fanny 1948 Samsø Bælt
- Fanny Fielder 1851 Skagens Rev
- Fanny Sermes 1876 Bovbjerg
- Farewell 1863 Vorupør
- Farmer 1798 Tranum
- Farø 1933 Husby
- Favorite 1860 Østen under Læsø
- Favourite 1792 Fjaltring
- Fegge 1972 Skagens Rev
- Feika Jantina 1862 Nordmandshage
- Felicia 1893 Kattegat ved Nordøstdjurs
- Felicitas 1898 Langerhuse
- Félicité 1769 Lild
- Félicité 1839 Rødhus
- Felicity 1881 Kandestederne
- Fenix 1920 Gammel Skagen
- Fenne 1828 Strandby
- Feodosia 4. april 1945 Nordlige Kattegat
- Fergus 1899 Lønstrup
- Fernbrook 1896 Vejlby
- Fides 1857 Læsø Kobbergrund
- Fieldgutten 12. dec. 1812 Gammel Skagen
- Fisher 1879 Gammel Skagen
- Five 1845 Blåvandshuk
- Fladstrand 3. okt. 1944 Læsø Flyndergrund
- Fleetly 1867 Klitmøller
- Flensborg 1891 Liseleje
- Flensborg-yacht 1803 Melholt
- Fleur de Marie 1875 Rubjerg Knude
- Flid 1890 Kattegat syd for Anholt
- Flora 1785 Hanstholm
- Flora 1822 Tversted
- Flora 1833 Houstrup
- Flora 1853 Butteren
- Flora 1872 Nyord
- Flora 1876 Læsø Trindel
- Flora 1882 Læsø Nordøst
- Florida 14. april 1940 Skagerrak
- Florine 1863 Thyborøn
- Fly 29. feb. 1812 Anholt Østerrev
- Flyvende Fisk 1823 Læsø
- Flyvende Fisk 1859 Læsø Sydvest
- FN. Falken 1891 Anholt Nord
- Fockina Emmagina 1863 Fjaltring
- Forellen 1825 Røsnæs
- Forpommersk galease 1775 Anholt
- Forpommersk galease 1834 Vorupør
- Forpommersk skib 1781 Harboøre
- Forsøget 1814 Skagen Vesterby
- Forsøget 1856 Aggerkanalen
- Forsøget 1892 Lild
- Fortitude 1846 Læsø Nordvestrev
- Fortitude Increased 1827 Skagen Nordstrand
- Fortuna 1834 Skagens Rev
- Fortuna 1866 Læsø Nordvestrev
- Fortuna 1867 Tranum
- Fortune 1. juni 1916 Østlige Nordsø
- Fortune 1777 Houkjær
- Fortune 1824 Fjaltring
- Fourmi 1866 Langer
- Fox 1792 Vigsø
- Franciska 1868 Blåvandshuk
- Frantz 1849 Vesterklit
- Franz 1874 Ålum
- Franz de Poul Amersin 1879 Spirbakken
- Franziska 1820 Bosserne
- Frau Anna 1835 Sønderho
- Frau Antine 1852 Nørlev
- Frau Catharine 1840 Rømø
- Frau Cathrina 1844 Hvidbjerg
- Frau Gebke 1860 Søndervig
- Frau Henrieth 1793 Skagen
- Frau Johanne 1840 Hjerting Løb
- Frau Martha 1865 Østen under Læsø
- Frau Nina 29. nov. 1812 Skalling Ende
- Frau Sikkalina 1825 Kramnitse
- Frauenlob 31. maj 1916 Østlige Nordsø
- Fred og Lykke 1853 Bunken
- Frederica Christina 1820 Rødhus
- Frederik 1861 Ulstrup på Røsnæs
- Frederik 1868 Læsø Nordvest
- Frederik 1890 Anholt Nordvestrev
- Frederik Hendrik 1873 Furreby
- Frederik VI 1845 Grønsund
- Frederika 1879 Starholm
- Frederike & Dore 1855 Knopper
- Frederikka 1846 Bunken
- Frederikka 1866 Febbersted
- Frederikke 1894 Nordsøen
- Frederikke 1901 Nordsøen
- Frederikke Dorothea 1820 Thorsminde
- Frederikke Louise 1893 Anholt Østerrev
- Frederikshavn 1875 Hals
- Frederiksvaag 1913 Læsø Nordvestrev
- Fredrik 1903 Kattegat nord for Anholt
- Fregat 1800 Hanstholm
- Freifrau Minna 1857 Tolstrup
- Frej 1901 Højen Fyr
- Freja 1867 Stenbjerg
- Frem 1919 Lild
- Frem 1951 Spanien
- Fremad 1861 Knasborg
- Fremad 1882 Korsholm
- Fremad 1887 Stenbjerg
- Freundschaft 1785 Anholt
- Freundschaft 1790 Løkken
- Freundschaft 1831 Klitmøller
- Freundschaft 1839 Lyngby
- Freundschaft 1852 Houstrup
- Freundschaft og Medea 14. okt. 1813 Løkken
- Freya 1872 Skagen Nordstrand
- Freyr 1902 Vangså
- Fri 1949 Kattegat nordvest for Anholt
- Friderica & Lovisa 1787 Agger Tange
- Friedchen 1867 Vigsø
- Friede 1824 Nørre Tornby
- Friede 1845 Harboøre
- Friedericke Henriette 1835 Rysensten
- Friederike 1872 Sæby
- Friedrich der Große 1852 Læsø Kobbergrund
- Friedrich II 1845 Spirbakken
- Friedrich Ludvig 1873 Lyngby
- Friedrich Wilhelm 1801 Tversted
- Friedrich Wilhelm 1899 Læsø Nordøst
- Friedrich Wilhelm IV Furreby 1864
- Friedsamkeit 1844 Knipsand
- Friends 1819 Skagens Rev
- Friends 1878 Bjerregård
- Friends Assistance 1782 Tversted
- Friends Good Hope 1776 Læsø
- Friendship 1774 Skagen
- Friendship 1783 Tornby
- Friendship 1833 Tvorup
- Frigga 27. nov. 1950 Ålborg Bugt
- Frigga 1841 Sandkås
- Frigga 1855 Læsø Kobbergrund
- Frigga 1857 Gammel Skagen
- Friheden 1871 Skagen Nordstrand
- Friisland 1787 Gammel Skagen
- Frisisk skib 1768 Skagens Rev
- Frithiof 1839 Tornby
- Frithiof 1896 Horns Rev
- Fritz 1858 Agger
- Frode 1894 Anholt Østerrev
- Frode 1895 Nymindegab
- Froukina Hillechina 1867 Skagens Rev
- Froukje 1868 Ålbæk Bugt
- Frouwina 1881 Fjand
- Fru Anna Margaretha 1826 Nordsøen
- Fru Anna Marie 1805 Helgoland
- Fylla 1897 Agger Tange
- Färdig 1877 Fjand
- Færge 1792 Hvalpsund
- Försöket 1841 Tejn
G
- G.S. Penry 1902 Gammel Skagen
- G8 Skagerrak 4. jan. 1918
- Gabul Krabben 1826 Fjaltring
- Gadus 1892 Læsø Rende
- Galathea 1863 Lønstrup
- Galiot 1773 Asdal
- Gallia 1909 Agger
- Galway Packet 1848 Blåvandshuk
- Gamle Norge 1802 Læsø (Nordvestrev)
- Gardner 1861 Læsø Nordøst
- Gaston Albert 1895 Læsø Nordvestrev
- Gazelle 1854 Gammel Skagen
- Gazelle 1867 Furreby
- Gebroeders Geelvink 1826 Læsø Nordøst
- Gebroeders Nijhuis 1895 Lild
- Geertruida 1840 Klitmøller
- Geertruida 1877 Ålbæk
- Geertruida Jantina 1863 Vedersø Klit
- Gefion 1872 Bøtø
- Gefle 1884 Haurvig
- Gem 1863 Anholt Østerrev
- Gemini 1860 Fjand
- Georg 1862 Skagens Rev
- Georg 1863 Vesterklit
- Georg Edward 1872 Karlstrup
- George & Maria 1860 Husby Klit
- George 1763 Anholt Rev
- George 1849 Gammel Skagen
- George Howard 1875 Strandby
- George Linck 1869 Bragerne
- George Washington 1841 Fjaltring
- Georgina 1876 Læsø Nordvestrev