Kategori:Uregistreret
Spring til navigation
Spring til søgning
Uregistreret Identifikation: Skibsnavn • Kendingsb. • IMO • Alder • Læst • BRT • RT • Dæk • Luge • Mast • Lloyd's R. • Sundtold • Billede • Død • Dødt skib • Sporløs • Flaskepost • Navnebræt • Dykning • GPS • Video • Kirkebog • Person • Forlis • Vrag
(forrige side) (næste side)
Uregistreret i VragScan for dansk farvand, se også registrerede vrag og forlis.
Underkategorier
Denne kategori har følgende 11 underkategorier, af i alt 11:
I
- Ingen auktion (215 S)
- Ingen avis (279 S)
U
- Uregistreret i jma (75 S)
- Uregistreret i kb (5 S)
- Uregistreret i lr (161 S)
- Uregistreret i mfs (6 S)
- Uregistreret i mitf (40 S)
- Uregistreret i sche (14 S)
- Uregistreret i wm (24 S)
- Uregistreret i wrs (6 S)
- Uregistreret sundtold (34 S)
Sider i kategorien "Uregistreret"
De 180 følgende sider er i denne kategori, ud af i alt 491:
(forrige side) (næste side)L
- L. Go Ahead 1892 Skagerrak
- Lammet 1854 Nordsøen
- Langenæs-skib 1728 Sønderho
- Laurentzius 1823 Skagerrak
- Laurine Krestine 1891 Skjoldnæs
- Lauritzine 1876 Glatved
- Leeds 1819 Kampen
- Lianne 4. sep. 1939 Falsterbo
- Libra 1879 Falsterbo
- Lifland Düna 1880 Agger Tange
- Lisbon Paquet 1776 Anholt Rev
- Livadia 1910 Sønder Lyngvig
- Liverpool 1845 Heveren
- Lizzie 1910 Lyngby
- Louis de Geer 1867 Lild
- Louise & Helene 1914 Svaneke
- Louise 1844 Læsø Nordøst
- Lovise 1792 Gammel Skagen
- Lucia 1894 Dragstrup Vig
- Lyd Wind 1887 Løgstør
- Lykkens Prøve 1873 Drogden
- Lykkens Prøve 1881 Bøjden
- Løven 1843 Emmedsbo
- Løven 1847 Østersøen
M
- M 14 Horns Rev 16. maj 1917
- M 15 30. marts 1917 Listerdyb
- M 16 21. marts 1917 Vadehavet
- M 26 21. marts 1917 Vadehavet
- Mac Mahon 1871 Anholt Nordvestrev
- Magrethe & Elisabeth 1781 Halmstad
- Maj 1933 Klitmøller
- Margaret 1850 Anholt Syd
- Margarethe Wilhelmine 1835 Vangså
- Margretha Catharina 1785 Skagen
- Maria 24. dec. 1807 Svinbådan
- Maria 1825 Endelave
- Maria 1825 Helsingborg
- Maria 1847 Anholt
- Maria 1872 Blåkrog
- Marie 1877 Klitmøller
- Marie 1889 Østersøen øst for Møn
- Marie 1892 Skodsborg
- Marie Elisabeth 1853 Aggerkanalen
- Marie Hansine 1850 Anholt Østerrev
- Marie Louise 1873 Jordsand
- Marie Mathilde 1874 Thyborøn
- Marild 1831 Voerså
- Mary 1792 Saltholm
- Mary 1845 Årsdale
- Mathilda 1821 Tjörn
- Meauwen 1825 Læsø
- Medora 1857 Husby Klit
- Meklenborgsk galease 1767 Kærgård
- Mercurius 1869 Lønstrup
- Miranda 1873 Onsevig
- Moscow 1860 Skagerrak
- Myrtle 1850 Oksby
- Mörner 1852 Frederikshavn
N
- Nancy 1794 Løkken
- Nancy og Backhouse 15. maj 1808 Gammel Skagen
- Napoleon 1846 Nordsøen
- Nattegalen 1579 Østersøen syd for Bornholm
- Neptun 1887 Løkken
- Neptune 1824 Bornholms østkyst
- New Era 1877 Furreby
- Niels Kiær Tang 1802 Houstrup
- Nordsøen 1949 Prerow
- Norsk brig 1873 Anholt Nordvestrev
- Norsk dæksbåd 1825 Vangså
- Norsk skib 1844 Bulbjerg
- Norsk skonnert 20. dec. 1810 Skagen Nordstrand
- Norsk yacht 1832 Kandestederne
- Nøisomhed 1887 Lyø
P
- Palæstina 1821 Fanø
- Paragon 1876 Læsø Nordre Rønner
- Paul 1837 Rønne
- Peter Johansen 1861 Anholt Rev
- Phoenix 1817 Øster Hurup
- Phønix 1877 Agger
- Piscator 1850 Anholt
- Plutos 1880 Sydlige Kattegat
- Pommersk skib 1772 Blokhus
- Pommersk skonnert 1843 Købsted
- Prinsesse Wilhelmina Carolina 1752 Skagen
- Providentia 1811 Kjul
- Prøven 1882 Vinga
R
S
- Senator Sachse 26. april 1917 Horns Rev
- Skib 1767 Skagens Rev
- Skib 1783 Ejersted
- Skib 1784 Skagens Rev
- Skib 1785 Bragerne
- Skib 1785 Vorupør
- Skib 1861 Rotbøl
- Skib 1863 Stenbjerg
- Skjold 1852 Grenå
- Slup 1818 Uggerby
- Slup 1825 Hansted
- Slup 1831 Læsø Nordvestrev
- Slup 1832 Tversted
- Smakke 1816 Hvidbjerg
- Snau 1780 Skagen
- Sofia e Alessandria 1860 Hirtshals
- Sophia 1825 Ibsker
- Sophie 1827 Skagen
- St. Helena 1879 Hvideodde
- St. Peder 1753 Anholt
- Stad Nyborg 1877 Jammerbugt
- Stadt Lübeck 1824 Dragør
- Star in the East 1875 Ulvshale
- Stralsund-skib 1772 Thykysten
- Sulme 1855 Skagens Rev
- Susanne 1895 Frederikshavn
- Sutherland 1879 Hammeren
- Svanen 1848 Nordsøen
- Svensk brig 1784 Skagens Rev
- Svensk fregat 1817 Agger
- Svensk skib 1790 Rø
- Svensk skib 1792 Sild
- Svensk skib 1820 Skagen
- Swan 1846 Understed
- Swift 18. dec. 1811 Skagen
T
- T 78 Horns Rev 16. maj 1917
- Tekla 1863 Nørlev
- Therese 1841 Snogebæk
- Theseus 1803 Fællesskov Rev
- Thetis 1821 Vorupør
- Thorvaldsen 1851 Hesselø
- Toivo 1873 Krage
- Tordenskjold 1856 Svinkløv
- Toreador 1922 Knopper
- Trofastheden 1830 Tolken i Grønsund
- Trusty 1844 Aggerkanalen
- Tvende Brødre 1767 Rubjerg
- Tvende Brødre 1801 Isefjorden
- Tvende Brødre 1873 Boeslunde
- Tvende Sødskende 1872 Vresen
- Två Bröder 1888 Skadegrund